ELTE BTK Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet

Kutatók éjszakája a Finnugor Tanszéken!

nyomtatható változat

 

 

 

Részletes program

Térképkiállítás (megnyitó: 17:45–18:00 – Bereczki András, alagsori és földszinti folyosó):

  • Térképek, melyek mind finnugor népekhez kapcsolódnak

♦♦♦   ♦♦♦

Infopont és könyvvásár (18:00-23:00, fszt-i folyosó):

  • Részletes információ programjainkról, ismeretterjesztő és szakkönyvek vására

♦♦♦   ♦♦♦

Észt népi játszóház (18:00–20:00, fszt. 29):

  • Kézműveskedés zenei aláfestéssel, egy igazi hozzáértő segítségével (Pomozi Eda)

♦♦♦   ♦♦♦

Kutatók a terepen – fényképes beszámolók (alagsor -109):

  • 18:00–18:30 Udmurtia egy magyar diák szemével (Polgár Tibor)
  • 18:40–19:10 Mit gyűjtöttek elődeink? (Kerezsi Ágnes)
  • 19:20–19:50 Mit gyűjtenek kortársaink? (Csepregi Márta)
  • 20:00–20:30 Magyarok udmurt szemmel (Yulia Speshilova)
  • 20:40–21:10 Észtföldi gyűjtőmunka (Pomozi Eda)
  • 21:20–21:50 A magyar kultúra népszerűsítése Észtországban (Tóth Anikó, Nagy Ildikó)
  • 22:10–22:40 Gyűjtőút Karjalában (Sampsa Holopainen)
  • 22:50–23:20 „Mindig futunk, de senki sem tudja, hová…” – finnek Baranyában (Heltai Borbála)

♦♦♦   ♦♦♦

Finnugor kulturális teaház (alagsor -104):

  • 18:00–18:45 Finn irodalom – Petri Tamminen (Gubis Éva)
  • 19:00–19:45 Ízek, imák, szerelmek, avagy miről szól a mai udmurt irodalom (Aljona Rodionova, Yulia Speshilova)
  • 20:00–20:45 A Hold foltjai – szamojéd mítoszok (Dyekiss Virág)
  • 21:00–21:45 Versek gyertyafénynél (Simon Valéria, Bereczki András, Bába Laura)

♦♦♦   ♦♦♦

Finnugor konyha (fszt. 19):

  • 18:00–18:40 Mari konyha (Irina Kamenshchikova)
  • 18:50–19:30 Mari konyha (Irina Kamenshchikova)
  • 19:40–20:20 Finn konyha (Suvi Tuomela és Anna Rouhiainen)
  • 20:30–21:10 Finn konyha (Suvi Tuomela és Anna Rouhiainen)
  • 21:20–22:00 Udmurt konyha (Marina Sharypova, Aljona Petrova, Olga Evseeva)
  • 22:10–22:50 Udmurt konyha (Marina Sharypova, Aljona Petrova, Olga Evseeva)

♦♦♦   ♦♦♦

Mini nyelvleckék (alagsor -106):

  • 18:00–18:40 Észt nyelvlecke (Pomozi Péter)
  • 18:50–19:30 Finn nyelvlecke (Terhi Peltola)
  • 19:40–20:20 Vepsze nyelvlecke (Natasha Bolotova)
  • 20.30–21:10 Udmurt nyelvlecke (Aljona Rodionova)
  • 21:20–22:00 Hanti nyelvlecke (Csepregi Márta)
  • 22:10–22:50 Mari nyelvlecke (Anastasia Saypasheva)

♦♦♦  ♦♦♦

Finnugrisztikai alapismeretek (23:00–23:45, alagsor -104):

  • Köszönés, ismerkedés, koccintás, éneklés különböző finnugor nyelveken

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!